Ziraat Cebe Havale Nasıl Yapılır (Ayrıntılı Anlatım) Ziraat Cepbank Gönderme

Ziraat cebe havale sayesinde alıcı olan kişiye banka hesabı veya kartı olmasa bile hemen çekebileceği şekilde para gönderimi yapabilirsiniz.

Güvenli ve pratik olan Ziraat cepbank gönderimi için hafta sonu veya eft saatleri haricinde olması ve hatta alıcının herhangi bir banka hesabı olmasına gerek yok. Tek gerekli olan alıcıya ait bir TC kimlik numarası ve transfer esnasında gönderilecek kodun gelebileceği bir cep telefonu.

Hemen Ziraat Bankası cebe havale hakkında merak ettiğiniz tüm soru ve özelliklere yazımızın devamında bulabileceksiniz. Ama öncesinde daha önce yayınladığımız cebe para gönderme yazısına da bakabilirsiniz.

Ziraat Cebe Havale Nedir?

Ziraat Bankası’nda hesabı bulunmayan kişilere istenilen zamanda alıcının cep telefonu belirtilerek yapılan para transferine cebe havale denmektedir.

Ziraat Bankası eft saatleri içerisinde alıcıya ait başka bir bankaya para gönderimi yapılabilmektedir. Ziraat cepbank genel olarak bu saatlerin dışında kalan zamanlarda paranın hızlı bir şekilde alıcıya ulaşması için tercih edilmektedir.

Eğer alıcının Ziraat Bankası’nda bir hesabı yoksa veya başka bir bankada mevduat hesabı bulunmuyorsa, cepbank tercih edilen havale yöntemleri arasında yer almaktadır.

Hem göndericiye hem de alıcıya cebe havale işleminde ayrı limitler uygulanır. Bunlar;

  • Günlük toplamda 500 TL limitle en çok 2 işlem yapılabilir,
  • Haftalık toplamda 1000 TL limitle en çok 4 işlem yapılabilir,
  • Aylık toplam 1500 TL limitle en çok 6 işlem yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası cep telefonuna havale gönderimi ancak başkasına yapılabilmektedir. Gönderici kendi cep telefonuna cebe havale gönderemez.

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Eğer Ziraat Bankası’ndan karşı tarafa cebe havale yapmak istiyorsanız karşınıza ATM, internet veya mobil bankacılık  olmak üzere üç seçenek çıkıyor. Peki en çok kullanılan internet ve mobil bankacılık kullanarak cebe havale nasıl yapılır?

İnternetten Cebe Havale

Öncelikle bankanın resmi internet sitesinde bulunan internet bankacılığına şifreniz ile girmeniz gerekiyor. Açılan sayfada Para Transferleri menüsüne girince karşınıza çıkan Cebe Havale seçeneğine tıklayınız

Karşınıza çıkacak ekranda alıcının cep telefonu, TC kimlik numarası ve tutarı belirttikten sonra  gönder butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Mobil Uygulamadan Cebe Havale

Cep telefonunuzdan Ziraat Bankası’na ait mobil bankacılık uygulamasına girin. Ana sayfada bulunan Para Transferleri menüsüne basın. Altta bulunan Cebe Havale menüsüne basın.

Karşınıza çıkacak yasal uyarıyı okuduktan sonra Tamam’a basarak alıcı bilgilerini gireceğiniz bölüme girebilirsiniz. Alıcıyla ilgili gerekli bilgileri doğru olarak girdiğinize emin olduktan sonra gönderimi yapabilirsiniz.

Ziraat Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Gönderilen parayı alıcının  bankamatikten çekebilmesi için gönderenin kendi kimlik ve cep telefonu numarası haricinde göndericinin cep telefonu numarasını, gönderilen paranın miktarını ve cep telefonuna gelen tek kullanımlık kodu bilmesi gerekmektedir.

Herhangi bir Ziraat bankası ATM’sine giderek yukarıdaki bilgilerle gelen parayı rahatlıkla çekebilmektedir.

Her bir ATM, saatte 6 kez olmak üzere cepbank yoluyla gelen havale ödemesi yapabilmektedir. Eğer para çekmek için gittiğiniz ATM’de sizden bir saat önce 6 kez cepbank çekimi yapıldıysa, başka bir ATM kullanmalı ya da bir süre bekledikten sonra tekrar denemeniz gerekir.

Ziraat cepbank ile gönderilen para alıcı tarafından 24 saat içerisinde çekilmezse, gönderenin hesabına otomatik olarak iade edilir.  Göndericinin yapmış olduğu cebe havale işlemini iptal etme şansı bulunmamaktadır. Ancak alıcının 24 saat içerisinde parayı çekmeme durumunda gönderinin iptali otomatik olarak sağlanmaktadır.

Ziraat Cebe Havale Ücreti Nasıl Belirlenir?

Her para transferinde olduğu gibi cebe havale işleminin de bir masrafı bulunmaktadır.  Tüm bu masraf ücretleriniz bankanın ilgili sayfasında bulabilirsiniz.

Ziraat cepbank ücreti ATM, internet, mobil olmak üzere üç farklı şekilde bulunuyor. Şu an güncel rakamlar, ATM’den gönderimlerde BSMV dahil 7 TL, internetten yapılan havalelerde 5 TL ve mobilden yapılacak olan havaleler için ise 1.75 TL olarak belirlenmiş.

Ziraat Bankası ürün ve hizmet ücretlerini zaman içerisinde değiştirmektedir. En güncel bilgiye Ziraat iletişim telefonundan ve bankanın resmi sitesinden buradan ulaşabilirsiniz.

“Ziraat Cebe Havale Nasıl Yapılır (Ayrıntılı Anlatım) Ziraat Cepbank Gönderme” üzerine bir yorum

  1. Bu ziraat cebe havale işi bana çok zor geliyor. Yaş biraz ilerleyince algılamada sıkıntı oluyor ister istemez. Ankara’da okuyan oğluma yazınıza bakarak para yollamayı deniyeceğim. Yapamazsam yine yazarım buraya. Birde bunu masrafsız yapmanın bir yolu yok mu bilgilendirirmisiniz?

    Cevapla

Yorum yapın