Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu (TC ile) Kolay ve Hızlı Yöntem

Ziraat Bankası kredi başvurusu SMS ile oldukça kolay. Yapmanız gereken bankanın ihtiyaç, taşıt, konut veya kredili mevduat hesabından hangisine başvuracağınızı belirledikten sonra, T.C. kimlik numaranızla cep telefonunuzdan bir mesaj atmak olacaktır.

Son yıllarda gelişen SMS bankacılığı sayesinde insanlar, şubeye gitmeden birçok işlemlerini cep telefonlarından göndereceği bir mesaj ile halledebiliyor. Birçok sorgulama işleminin yanında TC ile kredi başvurusu hizmeti bunların başında geliyor.

Bankalar müşterilerinin yapmış olduğu başvurusuna kısa süre içerisinde cevap veriyorlar. Bu duruma kredi ön onay adı veriliyor. Yapılan değerlendirme sonucu olumlu olan müşterilerini bir takım gerekli evraklarla birlikte, incelenmek üzere şubesine davet ediyor. Bazı durumlarda ise istenmiş olan parayı hemen hesaplarına gönderebiliyorlar.

Bu yazımızda sizlere Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu hizmetlerden biri olan sms ile kredi başvurusunun nasıl yapılacağına adım adım anlatacağız. Ayrıca sitemizde yer alan cepten sms ile kredi makalesinde diğer bankalar için ayrıntılı bir inceleme bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası 4747 SMS ile Kredi Başvuru Yöntemleri

Günümüzde hemen hemen tüm bankalarda mesajla kredi başvurusu yöntemi bulunmaktadır. Diğer başvuru yöntemlerine göre daha hızlı ve pratik olan cep telefonundan mesajla kredi başvurusu en çok tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir. 7 gün 24 saat nerede olunursa olunsun sadece bir sms ile başvuru gerçekleşebilmektedir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi Ziraat Bankası tüketici, konut, taşıt ve KMH kredi ürünlerine başvuruyu sms bankacılığından kabul etmektedir. Şimdi nasıl yapılacağını tek tek inceleyelim.

Ziraat Bankası SMS ile İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Sms ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmek için öncelikle cep telefonunuzun mesajlar bölümüne girmeniz gerekiyor. Mesaj uygulamasındaki gönderilecek numara kısmına 4747 yazdıktan sonra, mesaj açıklaması bölümüne sırasıyla TUKETICI yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp TC no, istediğiniz nakit kredi miktarı, kredi vadesi ve aylık net gelirinizi yazıp gönder butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Gönderdiğiniz kredi başvuru sonucu yine cep telefonunuza gelecektir. Sms mesaj açıklama kısmı örneği bu şekilde olmalıdır. TUKETICI 12345678901 15000 24 5000

Ziraat Bankası SMS ile Taşıt Kredisi Başvurusu

Ziraat araba kredisine başvurabilmek için cep telefonunun mesaj bölümüne, aralarında boşluk bırakarak sırasıyla TC kimlik numarası, istenen kredi tutarı, kredi vadesi, aylık toplam gelir ve alınacak taşıtın toplam bedeli yazdıktan sonra 4747’ye sms atmak gerekiyor.

Kredi talebi banka tarafından incelenerek en kısa sürede yine mesaj olarak cep telefonunuza gönderilecektir. Ziraat Bankası taşıt kredisi sms örneği TASIT 12345678901 15000 24 5000 55000 şeklinde olmalıdır.

Ziraat Bankası SMS ile Konut Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası konut kredisi başvurusunu sms ile kabul etmektedir. Başvuruda bulunabilmek için sırasıyla KONUT, TC numarası, kredi miktarı, istenilen vade, toplam gelir ve konut değeri aralarında boşluk bırakılarak mesaj açıklaması bölümüne yazıldıktan sonra 4747 numarasına gönderilmelidir.

Konut kredisi başvurusu sonucu cep telefonuna gönderilecektir. Yazılacak mesaja örnek vermek gerekirse, KONUT 12345678901 150000 60 5000 310000 olacaktır.

Ziraat Bankası SMS ile KMH Başvurusu

Kredili Mevduat Hesabı bir kredi ürünüdür. KMH hakkında detaylı bilgiye sitemizde bulunan kmh nedir makalesinde yer vermiştik. Ayrıca ziraat ek hesap yazımızı da inceleyerek ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ziraat Bankası KMH’na Sms ile başvuru yapabilmek için cep telefonunun mesaj kısmına sırasıyla aralarında boşluk bırakarak KMH, TC No, istenilen KMH miktarı ve aylık gelir yazılarak 4747’ye gönderilmelidir. Yine talep başvurusunun sonucu cep telefonuna kısa sürede gelecektir.

Kredi Başvurusu Ücretlendirmesi Nasıl Yapılır?

SMS bankacılığı kullanarak yapılacak olan kredi başvuruları için banka herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ancak cep telefonu operatörleri göndereceğiniz her mesaj için standartta uyguladığı 1 SMS ücreti almaktadır. Daha ayrıntılı bilgiye Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarasından ulaşabilirsiniz.

“Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu (TC ile) Kolay ve Hızlı Yöntem” üzerine 4 yorum

  1. Ziraat bankasına mesajla kredi kartı başvurusunda bulundum.Sitenizde tarif ettiğiniz gibi. Fakat gelen mesajda onaylanmadığını yazmışlar. İkinci kez istediğim kredi miktarını düşürerek mesaj atabilir miyim?

    Cevapla
  2. Ziraat bankasından kredi almak istiyorum. Aylık gelirim 5000 TL. Ek olarak bir gelirim yok. Fakat yaklaşık 2 ay önce işe başladım. Daha öncesinde 4 ay kadar çalışmadım. 2 aylı bordromu kullanarak bankadan kredi alabilirmiyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

    Cevapla
  3. Ziraat bankası sms ile kredi başvurusu yaptım. Gelen cevapta şubeden başvurmam gerektiği yazıyordu. Beni neden şubeye çağırdılar anlamadım. Bu kredi başvurum onaylandı mı sizce?

    Cevapla

Yorum yapın