Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi (Başvuru Şartları)

Ziraat Bankası genç çiftçi akademisi tarım sektöründe ilerlemek isteyen girişimcilere maddi ve manevi açıdan destek sağlayan bir eğitim programıdır. Bu programı başarıyla tamamlayan gençler Ziraat Bankası tarafından uygun koşullar altında sunulan tarım kredilerinden öncelikli olarak yararlanabilecektir. Bu sayede yatırım yapmalarına destek olunan genç çiftçiler kendi işletmelerini açabilme fırsatı elde edeceklerdir. Banka tarafından sunulan krediden yararlanabilmek için esas ve usul yönünden çeşitli incelemeler yapılmakta ve en makul kredi koşulları belirlenmektedir.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Başvuru Koşulları

TC vatandaşı olmak ve Türkiye içinde yerleşik durumda bulunmak Ziraat Bankası genç çiftçi akademisi başvuru koşulları arasında ilk sırada yer alır. Başvuruda bulunacak kişiler en az 18 en fazla ise 30 yaşından gün almamış olmalı ve kredi kullanmasına engel olacak bir durumu bulunmamalıdır. Buna ek olarak asgari lise mezunu olmak, medeni haklarını kullanabilmek, erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamak da başvuru şartları arasında yer alır. Akademiye başvuru için eğitim verilecek konulara ilişkin bir ticari faaliyette bulunmayı ya da bir ticari işletmede çalışmayı istemek, mevcut işletmeyi büyütmeyi hedeflemek amaçları aranır.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi (Başvuru Şartları)

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Eğitimi

Genç çiftçi akademisi eğitimleri başta Ankara olmak üzere Bursa, Şanlıurfa ve Adana illeri için planlanmıştır. Eğitimi başarıyla tamamlayanları başarı sertifikası verilir ve bu sertifikayla birlikte yatırım yapmak kaydıyla Ziraat Bankası kredi imkanlarından yararlanılabilir. Eğitim süresi boyunca katılımcılara hem akademik hem de pratik uygulamalı eğitimler sunulur. Öncelikli olarak Büyükbaş Süt Hayvancılığı konusuyla başlayan proje ilerleyen dönemlerde farklı alanlara yönelecektir. Herhangi bir ücret talep edilmeyen bu eğitimler yaklaşık olarak beş hafta sürmektedir. Eğitime yönelik staj programı da planlanmış olup en fazla üç hafta staj yapılacaktır. Staj yapılacak olan yerler ise Ziraat Bankası tarafından belirlenecektir. Aynı zamanda akademi eğitimleri haftada altı gün boyunca yapılmakta ve bu eğitimler için devam zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitimin sonunda tüm katılımcılar sözlü ya da yazılı sınava katılacaklardır.

Ziraat Bankası Genç Çiftçi Akademisi Başvurusu

Ziraat Bankası genç çiftçi akademisi başvuruları bankanın internet sitesi üzerinden alınır. Başvuru esnasında kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, eğitim bilgileri, eğitim başvurusu konusu ve süresi gibi alanların eksiksiz şekilde doldurulması gerekir. Bu eğitime başvuru yaparken kadın çiftçiler ya da çiftçi adayları, kendisine veya ailesine ait olan tarım işletmesinde çalışanlar, tarım ile ilgili teknik lise ya da üniversite mezunları öncelikli olarak değerlendirilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir