Vakıfbank Tarım Kart, Çiftçi Kredi Kartı Başvurusu ve Avantajları

Vakıfbank Tarım Kart, bankanın tarımsal üreticilere özel olarak hazırladığı, ihtiyaçlar doğrultusunda finansman desteği sağlayan, üye olan işyerlerinden yapacakları alışverişlerde çeşitli avantajlar sağlayan ve tanımlanan limit dahilinde nakit ihtiyaçlarını karşılayan çiftçi kredi kartıdır.

Vakıfbank kredi kartları arasında yer alan tarımsal üretimde bulunan çiftçiler için hazırlanan kredi kartına başvuru yöntemleri, avantaj ve özelliklerine sizler için bu yazımızda ayrıntılı bir şekilde değineceğiz.

Vakıfbank TarımKart Başvurusu ve İstenen Belgeler

Vakıfbank Tarım Kart sahibi olmak isteyenler birden fazla başvuru yöntemlerinden birini kullanabilmektedirler. Bunlara kısaca göz atalım.

  • Öncelikle kredi kartına sahip olmak isteyenler en Vakıfbank şubesine gidip başvuru yapabilmektedir.
  • Vakıfbank’ın sunuş olduğu sms bankacılığı başvuruda kullanılabilmektedir. Bunun için başvuru sahibinin cep telefonunun mesaj bölümüne TARIM yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarası yazması ve sonrasında bu mesajı 5724 numarasına sms göndermesi yeterlidir.
  • Vakıfbank internet bankacılığı kullanan kullanıcılar tarım kart başvurusunu buradan yapabilmektedir. İnternet bankacılığında bulunan kredi kartı başvurusu menüsünde tarım kartı seçerek başvuru yapılabilmektedir.
  • Vakıfbank internet sitesinde yer alan Kobi bölümünde Hemen başvura tıkandığında gelen kredi kartı başvuru formu doldurularak kart başvurusu gerçekleştirilebilmektedir.

Vakıfbank Tarımkart başvurusunda belge olarak nüfus cüzdanı fotokopisini istemektedir.

Vakıfbank Tarım Kart Borç Sorgulama ve Kart Borcu Ödeme

TarımKart kredi kartı sahipleri ekstre hesaplanmadan önce periyodik olarak banka tarafından bilgilendirilmektedir. Bu sayede çiftçiler harcamalarını kontrol altında tutabilmektedirler.

Kart sahipleri ayrıca banka şubelerinden, mobil bankacılıktan, ATM’lerden, Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon numarasından,  internet bankacılığından, gelecek olan hesap özetinden borç bilgilerini öğrenebilmektedir.

Vakıfbank tarım kart borç sorgulama sms yoluyla da kolayca yapılabilmektedir. Cep telefonunda mesaj bölümüne TKBORC bir boşluk bırakarak kartın son 6 hanesini yazdıktan sonra 5724’e mesaj atmak yeterli olacaktır.

Vakıfbank TarımKart borcu,

  • Otomatik ödeme talimatı,
  • Vakıfbank ve PTT şubeleri,
  • İnternet veya mobil bankacılık,
  • Vakıfbank ATM’leri
  • Havale veya EFT
  • Vakıfbank çağrı merkezi

kanallarından biri kullanılarak ödenebilmektedir.

Vakıfbank TarımKart Özellikleri ve Avantajları

Bankanın çiftçiler için hazırlamış olduğu TarımKart, özelliklerinin yanında birçok avantajı da kullanıcılarına sağlıyor. Bunlardan birkaçına kısaca göz atalım.

Banka, kart sahiplerinin ödemesini hasat dönemine göre kendilerinin ayarlaması esnekliğini sağlıyor. Böylece çiftçiler, tüm yıl boyunca kredi kartlarından yapacakları alışveriş ve nakit çekimlerinin son ödeme tarihini hasat zamanına denk getirerek ödeme güçlüğünün önüne geçmiş oluyor.

Üretici çiftçiler, tarımsal giderleri olan gübre, yem, tohum, ilaç, akaryakıt, ekipman gibi ihtiyaçlarını Vakıfbank üye işyerlerinden yapmak kaydıyla, 6 aya kadar faizsiz alışveriş avantajları bulunuyor.

Kart sahipleri, kredi kartına tanımlanmış olan krediyle nakit ihtiyaçlarına limit dahilinde anında çözüm bulabiliyorlar.  Karttan nakit para alabilmek için bir çok kanalı bulunuyor. Ayrıca bankada hesabı bulunan müşterileri için Vakıfbank ek hesap yazımızda anlattığımız KMH’nıda inceleyebilirler.

Her ay ödenmesi gereken elektrik ve telefon faturalarının yanında Bağ-kur prim ödemelerini TarımKart’a otomatik ödeme talimatı veren üreticiler, borçların düzenli bir şekilde ödenmesini sağlayabiliyor. Bu sayede tüm bu aylık borçlar düzenli bir şekilde ödenirken, TarımKart borcunun  da hasat zamanı ödenmesini sağlıyor.

Vakıfbank tarım kart tarımsal üretici çiftçilere daha başka avantajları da mevcut. Kart hakkında detaylı bilgi ve başvuru için buradaki sayfaya bakmanızda fayda olacaktır.

“Vakıfbank Tarım Kart, Çiftçi Kredi Kartı Başvurusu ve Avantajları” üzerine bir yorum

Yorum yapın