Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu, Tüm Kart Özellikleri, Başvuru Sonucu Sorgulama

Birçok üye işyeriyle anlaşmalı bir kredi kartına sahip olmak, alışverişlerde özel fırsatlardan ve kampanyalardan yararlanmak istiyorsanız, geniş kart seçenekleriyle dolu Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank, onlarca seçeneğiyle çok tercih edilen ve kullanılan kredi kartları arasında yerini koruyor.  Özellikle Vakıfbank Worldcard kullanıcılarına sunmuş olduğu kampanyalarla dikkati çekiyor. Bu yazımızda kredi kartlarının özelliklerinden bahsettikten sonra başvuru yapma, Vakıfbank kredi kartı başvuru sonucu sorgulama işleminin nasıl yapılacağını öğrenebileceksiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır

Vakıfbank kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız birden fazla başvuru seçeneğiniz mevcuttur. Bunlar kısaca;

 • Vakıfbank web sitesinden: İnternet sitesi üzerinde bulunan Vakıfbank kredi kartı başvuru formu üzerindeki tüm bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurularak başvuru yapabilirsiniz.
 • Vakıfbank şubelerinden: En yakın Vakıfbank şubesinde müşteri temsilcisiyle kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • İnternet ve mobil bankacılıktan: Banka müşterileri sahip olduğu şifre ile internet ve mobil bankacılık menüleri altında bulunan kredi kartı başvurusu ekranından başvurularını yapabilirler.
 • Çağrı merkezinden: Sitemizde bulunan Vakıfbank iletişim sayfasında yer alan telefon numarasını arayarak kredi kartları hakkında bilgi alıp başvuru yapabilirsiniz.
 • Vakıfbank kredi kartı başvurusu sms ile : Sms göndererek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken VB yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik Numaranızı yazmak ve 5724’e cep telefonundan SMS atmak olacaktır.
 • Ek kart başvurusu: Vakıfbank kredi kartı ek kart başvurusu yapmak için yukarıda belirttiğimiz yöntemlerin yanında SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için EKKART yazıp boşluk bıraktıktan sonra kart vereceğiniz kişinin TC Kimlik Numarasını yazmanız ve 5724’e mesaj atmanız gerekmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Kredi kartı başvurusunda bulundunuz ve sonucu sorgulamak istiyorsunuz. Bu durumda Vakıfbank’ın internet sitesi olan vakifbank.com.tr adresine girerek kredi kartı başvuru sorgulama yapabilirsiniz.  Karşınıza çıkan ekrana TC ve cep telefonu numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.

Vakıfbank Kredi Kartları ve Özellikleri

Vakıfbank sunmuş olduğu kredi kartı seçenekleriyle, alışverişlerde kullanabilecekleri kampanya ve avantajlar sağlıyor.  Şimdi kredi kartları hakkında ufak bilgiler verelim.

Vakıfbank Worldcard:  Vakıfbank Worldcard yaygın bir şekilde kullanılan, geniş üye işyerlerinde kullanıcılarına taksit imkanı sunan, alışveriş yaptıkça Worldpuan kazandıran ve özel kampanyalarla kullanıcılarının yüzünü güldüren bir kredi kartı olma özelliğini koruyor. Ayrıca Vakıfbank pos kullanan üye işyerlerinde özel fırsatlar kart kullananlarına yararlandırıyor.

Kredi kartı yurt içinde tüm alışverişlerde kullanıldığı gibi yurtdışı alışverişlerde, internet alışverişlerinde de kullanılmaktadır. Ayrıca nakit çekim özelliği sayesinde acil durumlarda tanılanan limit içinde para çekme özelliği bulunuyor.

Vakıfbank Taraftar Kartları: Vakıfbank, Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor taraftarları için özel kredi kartları hazırlamış.  Bu kartlar Worldcard’la hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Taraftar kart ile yapılacak olan alışverişlerde özel kampanyalardan yararlanırken aynı zamanda tutmuş olduğunuz takımada kazandıracaksınız.

Vakıfbank MilPlus Kartlar: Alışveriş yaptıkça uçak bileti veya otel ve tur rezervasyonu kazanmak ister misiniz? O zaman Vakıfbank MilPlus kredi kartı tam size göre. Kazanmış olduğunuz Worldpuan ile uçak bileti alabilirsiniz.  Avans puan özelliği sayesinde ise Worldpuanın yeterli olmadığı durumda biletinizi alabilirsiniz.

Vakıfbank Platinum: Vakıfbank’ın birçok özelliği olan kartlarından biridir. World ve Vakıfbank üye işyerlerinden alışveriş yaparken puan kazanabilir, kazandığınız world puan ile seyahatleriniz için uçak bileti veya otel rezervasyonu yapabilirsiniz.

Vakıfbank Platinum kredi kartı kullananlar yurt dışına yapacakları yolculuklarda ücretsiz seyahat sigortasından faydalanabilmektedirler. Ayrıca yurt dışında yapılan 100 dolar ve üzeri alışverişlerde %5 indirimde yapılmaktadır.

Vakıfbank Rail&Miles: MilPara ile tren yolculuklarında ayrıcalıklar yaşayabilirsiniz. Kredi kartı ile tren bileti alırken kazanacağınız MilParaları, daha sonra alacağınız tren biletlerinde kullanabilirsiniz.

Vakıfbank Like Card: Bu kart gençlerin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış. Tüm dünyada alışveriş yaparken aynı zamanda özel fırsatlardan da yararlanabilirsiniz.  Kullandıkça Worldpuan kazandıran Like Card, üniversite öğrencilerine bir çok dönemsel kampanya sunuyor. Vakıfbank Like Card avantajlarını likecard.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Vakıfbank Ortak Markalı Kartlar: ASES, Kamusen, Öğretmeni, Üsküdar ve Bartın Express çeşitlerine sahip ortak markalı kredi kartları kullanarak World dünyasının avantajlarından yararlanabilirsiniz. Her kartın kendine özel olarak fırsatları bulunmaktadır.

Vakıfbank Tercih Kart: Vakıfbank  Tercihkart kullanan müşterilerinden yıllık aidat almamaktadır. Diğer kredi kartlarında olduğu gibi üye işyeri ağında yapılan alışverişlerde World puan kazanabilir ve taksit imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Diğer bankalar için yıllık kart ücreti almayan bankalar yazımıza göz atabilirsiniz.

Vakıfbank Ekspress Card: Vakıfbank’ın  yıllık aidat ücreti olmayan diğer kartı Ekspress Card, aynı zamanda World kart özelliklerini de taşımaktadır. Alışverişlerinizde kredi kartını kullanarak puan kazanabilir, Vakıfbank’ın sunmuş olduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank TarımKart: Vakıfbank’ın çiftçiler için hazırlamış olduğu, ihtiyaç duydukları tüm alışverişlerde kullanılabilen ve ödeme gününü hasat dönemine göre belirlenebilen kredi kartıdır. Tarım kartın üreticilere sağladığı bir çok avantajı bulunmaktadır. Vakıfbank Tarım Kart yazımıza bakarak tüm bu avantajlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Sanal Kart: Gerek yurt içi gerekse yurt dışı internet alışverişlerinizde kullanabileceğiniz fiziksel olmayan kredi kartıdır. Sitemizde bulunan sanal kart makalemizde ayrıntılı bilgi vermiştik. Vakıfbank sanal kart aynı zamanda World Kart özelliklerini de taşımaktadır.

Sanal kartın bir avantajı da çalınma gibi bir riskinin olmamasıdır. Kullanacağınız kadar para yatırıp limitini belirleyebilirsiniz.  Ayrıca sanal kartlarda kart ücreti bulunmamaktadır.

Vakıfbank sanal kart başvurusu için şubeye gidebilirsiniz. Mobil, telefon veya internet bankacılığı kullanıyorsanız, başvurularım menüsü altında kredi kartı başvurusu menüsünde bulunan sanal kart oluştur seçeneğini kullanabilirsiniz. Yahut SANAL yazıp bir boşluk bırakıp kredi kartınızın son 6 hanesini yazdıktan sonra 5724’e mesaj atabilirsiniz.

“Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu, Tüm Kart Özellikleri, Başvuru Sonucu Sorgulama” üzerine 3 yorum

 1. Bende bu vakıfbankın kartlarından almak istiyorum. Telefonla aradım kendilerini ama bir türlü müşteri hizmetlerine ulaşamadım. Bu yazı çok işime yaradı, teşekkür ederim. Geçenlerde lc waikiki ye gittim sadece world özellikli kartlara peşin fiyatına taksit yaptıklarını söylediler. Bonus kartla aldığım içinde bir dünya vade farkı ödedim. Bu kartı almak şart oldu, ben alışverişimi devamlı lc waikikşden yaparım.

  Cevapla
 2. Vakıfbankın internet sitesinden kredi kartı başvurusunda bulundum. Hemen dönüş yaptılar. Kredi kartım kısa sürede elime geldi. Avantajları ve yaptıkları kampanyalar nedeniyle tavsiye ederim.

  Cevapla

Yorum yapın