PTT Kart Şifremi Unuttum, Nasıl Alabilirim?

PTT kart son zamanlarda sıkça kullanılan kart uygulamalarından biridir. Bazı kullanıcılar PTT kart şifresi alma yöntemlerinden yararlanırken sorun yaşayabilir. Buna ek olarak blokeli şifre kaldırma ya da kart şifre değiştirme gibi süreçlerden de yararlanırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır.

Öncelikle PTT, kargoculuk sektöründe hizmet sunan bir kurum olmasının yanı sıra artık bankacılık sektöründe de yerini almıştır. Anlaşmalı bankalar üzerinden para çekme ve para yatırma gibi hizmetler sunan PTT, emeklilerin maaşını alabildiği bir kurum haline gelmiştir. PTT kart çıkarıldıktan sonra alınabilen bu hizmetlerle ilgili tüm detayları yazımızın devamından takip edebilirsiniz.

PTT Kart Şifresi Nasıl Alınır?

PTT kart kullanıcıları PTT matik üzerinden ödeme, para çekme ve para transferi yapabilmektedir. Çoğu zaman PTT kart şifresi alma konusunda sorun yaşayan kullanıcılar ilk olarak PTT şubelerine başvurabilir. Nüfus cüzdanı ile yapacağınız başvurularda hızlı bir şekilde karta sahip olabilir ve aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kart şifresi almak için yapılacak ilk işlem, şubelere başvurmaktır. Kimlik kartınızla beraber şubelere giderek dilekçe yazabilir ve şifre talebinde bulunabilirsiniz. Alternatif olarak PTT matikler üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Çok daha bir uygulamadan yararlanmak isteyen kullanıcılar ise 444 1 788 numaralı çağrı merkezini arayarak şifre değiştirmek ya da yeni bir şifre oluşturmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Elbette bu süreçte kullanıcılara işlem güvenliği açısından bazı sorular aktarılacak ve yeni şifre cep telefonuna SMS olarak gönderilecektir.

Unutulan PTT Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Kart şifresini unutan kullanıcılar aynı şekilde şubelere giderek hizmet alabilmektedir. Ya da SMS ile yeni bir şifre talep ederek kartı güvenilir bir şekilde kullanmaya devam edebilir.

Bazı kullanıcılar PTT kart şifresi değiştirme uygulamalarından yararlanmak için SMS yöntemine başvurabilmektedir. Genelde bonus kart için kullanılan bu yöntemde ‘SIFRE’ yazarak, kredi kartının 4 rakamlı şifresini ekledikten sonra yine boşluk bırakıp kart numarasını ekledikten sonra 3290’a gönderilmektedir. Kart numarası 7 haneli olmakla beraber kartın arkasında yer almaktadır.

PTT Kart Bloke Nasıl Kaldırılır?

Günümüzdeki pek çok kişi PTT kart şifre bloke kaldırma konusunda sorun yaşamaktadır. Çünkü art arda yanlış girilen kart şifresi nedeniyle kartlar kullanım dışı kalır. Bu gibi durumlarda yine 444 1 788 numaralı PTT’nin çağrı merkezini aramanız gerekecektir. Ayrıca bloke kaldırırken yeni bir şifre de oluşturabilirsiniz. Talep eden kullanıcılar PTT kart şifresi alma hizmetleri için PTT şubelerini ziyaret edebilir.

PTT Matik Kart Şifresi Değiştirme

PTT matikler artık her bölgede aktif hale getirilmiştir. Sıra beklemeden hızlı bir şekilde şifre değiştirmek için kartınızı PTT matiğe aktarabilir ve karşınıza çıkan seçenekleri takip ederek işlemlerinizi kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bu kartın kullanıcı sayısı son dönemlerde artmaya başlamıştır. Çünkü birçok avantajı beraberinde getiren hesap kartının yanı sıra kredi kartı gibi kullanımlar gerçekleştiren bonus kart da çokça tercih edilmektedir. Başvuru sürecinde PTT şubelerinden destek alabilir ve diğer tüm konular hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorum yapın