Öğrenciye Yüksek Limitli Kredi Kartı

Öğrencilik, daha doğrusu öğrencilerin üniversite dönemleri içerisinde bankaların sunduğu kredi kartlarından kullanabilmeleri, günlerini geçirmelerinde, harcamalarını kontrol etmelerinde ve alışverişlerinde kullanmaları konusunda kendilerine büyük bir avantaj sağlamaktadır. Üniversiteye başlayan öğrencilere kampüs içerisindeki banka çalışanları ya da bankadan arayan çalışanlar ulaşarak kredi kartı almak istetip istemedikleri konusunda görüşme gerçekleştirilir ve bu şekilde kredi kartı sunumu gerçekleştirilir. Kredi kartı almak isteyen öğrencilere ilk defa kredi kartı alacaklarsa bankadan bankaya değişmekle birlikte, genellikle 500 TL limitli kredi sunumu gerçekleştirilir. Standart uygulama olan 500 TL’ lik kredi kartı sunumu, birçok öğrencinin bir ayını rahatlıkla geçirmesini ve ödemelerini de kolaylıkla yerine getirebilmesini sağlayacaktır. Fakat bu limitin yeterli olmadığı zamanlarda daha yüksek limitlerde kredi kartı talebinde bulunulacaktır.

Yüksek Limitli Öğrenci Kredi Kartı

Öğrencilere kredi kartı verirken bankalar, diğer müşterilerine kredi kartı verirmiş gibi bir gelir elde edip etmediklerine dikkat etmektedir. Herhangi bir geliri olmayan, bursu ya da eğitim kredisi ile ailesinden gelen harçlık ile yaşantısını sürdüren öğrenciler için bu limitlerde kredi kartı yeterli olmaktadır. Fakat herhangi bir kurumda ya da işletmede çalışan ve aynı zamanda öğrenimine devam eden öğrenciler, daha yüksek limitlerde kredi kartı alabileceklerdir. Daha yüksek limitlerde kredi kartı alabilmek için öğrencilerin bankaya eğer kazanmakta oldukları düzenli gelirleri varsa bu gelirleri gösterebilmeleri gerekmektedir.

Belgelenebilen gelirden kasıt, çalıştıkları işletmeden düzenli olarak elde ettikleri kazançları, borsadaki hareketlenmelerden elde ettikleri kazançları kredi kartı alacak oldukları bankada biriktiriyorlarsa bu bankadan daha yüksek limitlerde kredi kartı alma şansları bulunabilmektedir. Daha farklı durumlarda da bankada göz dolduran nakit akışının bulunması halinde bankaları, yüksek limitli kredi kartı başvurularını onaylayacaktır.

Bu durumlar dışında, öğrencilerin, üniversite öğrencilerinin binlerce TL limitlere sahip kredi kartlarına sahip olmaları pek mümkün olmamaktadır. Gerçek anlamda yüksek limitli, 5 bin TL ve üzerindeki limitlerdeki kredi kartlarına sahip olmak isteyen öğrenciler, üniversite yaşantıları sırasında düzenli bir işe girmişlerse ancak bu tutarlardaki bir kredi kartına sahip olabileceklerdir.

Öğrenciye Yüksek Limitli Kredi Kartı

Öğrenciler kendi isimleri ile kredi kartı kullanmak yerine, ailelerinin kredi kartlarının ek kartlarını kullanarak da yüksek limitli kredi kartlarına sahip olabilirler. Ödeme zamanı geldiği zaman isterlerse ödemelerini kendileri de gerçekleştirebilirler.

Üniversite Öğrencilerinin Alabilecek Olduğu Kredi Kartları

  • TEB ÜNİVERSİTE
  • CardFinans
  • Play Card
  • Akbank Exi 26
  • Garanti Bankası Bonus Genç
  • Vakıfbank Like Card
  • Ziraat Bankası Genç Kart
  • İş Bankası İşte Üniversiteli
  • Deniz Bankası D Şarj

Yukarıda aktarılan kredi kartları, bankaların öğrenciler için sunmakta olduğu kredi kartlarından olup 500 TL ile 1000 TL arasındaki limitlerde sunulmaktadır. Bu limitlerin üzerinde bir öğrenci kredi kartına sahip olmak isteyen öğrencilerin yukarıda aktarılan şartlardan bazılarını sağlıyor ve bankalarına kanıtlayabiliyor olmaları gerekmektedir. Aksi halde, 1000 TL ve üzerindeki limitlerde bir kredi kartı almaları oldukça zor olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir