Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankaların İsimleri

Bankalarla teması olan bireylerin birçoğu, bankaların sunmakta olduğu kredi kartı ve kredi, kredili mevduat hesabı gibi hizmetlerden faydalanır ve zamanı geldiğinde de geri ödemelerini gerçekleştirirler. Bu şekilde devam eden bir döngünün sürekliliği korunursa hizmet alan kişiler ile bankalar temaslarını sorunsuz şekilde sürdürebilmekte ve devamında gelecek olan hizmet talepleri olumlu yanıt almaktadır. Ne zaman ki bireyler geri ödemelerini ödemekte bazı sebeplerden dolayı güçlük yaşaması; ödemelerini aksatmaya, geciktirmeye ya da ödeme yapmamaya başladı, o zaman bankalarla olan iletişimleri de bozulmaya başlar. Ödemeleri geciken ya da hiç yapılmayan borçlar, kişilerin kredi sicillerinin bozulmasına neden olur.

Kredi notu ya da kredi sicili, bankalara yapılacak olan yeni hizmet talepleri sırasında bankaların bireyleri yalın ve kısa süre içerisinde analiz etmelerini sağlamaktadır ve genellikle bankaların tümü, kredi sicili düşük, sicili bozuk olan kimselere kredi ya da kredi kartı gibi finansmanları sağlamayacaktır. Bu durum karşısında zor durumda kalan, kredi sicili bozuk olan kişilerin hala daha faydalanabilecek oldukları bazı imkanlar bulunmaktadır.

Kredi sicili bozuk olan kişilerin kredi alabilecek oldukları bazı bankalar bulunmaktadır ve bu bankalara ilaveten, kredi sicili bozuk olan kişilerin bankalara teminat göstererek kullanabilecek oldukları belli başlı krediler de bulunmaktadır.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankaların İsimleri

Kredi Sicili Bozuk Olanların Kredi Alabilecekleri Bankalar

Kredi sicili bozuk olan kişilerin ihtiyaç duymaları halinde kredi kullanabilecek oldukları bazı bankalar bulunmaktadır. Bu bankaların sayısı çok olmasa bile bireylerin ihtiyaçlarını karşılamaları bakımından büyük önem taşımaktadır. Öncelikli olarak belirtmek gerekirse Aktifbank’ ın sunmakta olduğu, minimum olarak 2 bin TL ve maksimum olarak da 30 bin TL tutarındaki kredide bireylerin kredi notunun yüksek olması gibi bir şart aranmamaktadır. Banka kendi kredi tanıtımında da zaten “kredi notunuzu dert etmeyin” şeklinde bir slogan kullanmaktadır. Bu kredinin kullanılması sırasında banka bireylerin düşük kredi notlarını yok saymakta fakat kredinin kullanılması için geçerli olan faiz oranı piyasa faiz oranlarından bir hayli yüksek tutulmaktadır. Şu anda %3.40 olarak belirlenen faiz oranı diğer bankaların faiz oranlarından çok daha yüksek bir seviyededir. Fakat yine de diğer bankalardan hizmet alamayacak ve acil krediye ihtiyacı olan kişilerin faydalanabilecek olduğu bir kredi olarak belirtilmelidir.

Kredi sicili bozuk olan kişilerin kredi kullanabilecek oldukları bir diğer banka da Fibabanka’ dır. Kredi sicili diğer bankalardan kredi kullanabilmek için yeterli seviyede olmayan kişiler, faiz oranları daha fazla olsa bile bu iki bankanın sunmuş olduğu kredilerden faydalanabilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilir ya da değerlendirmeleri gereken bir fırsatı kazanca çevirerek daha büyük kazanımlar elde edebilirler.

Kredi Sicili Bozuk Olanların Kredi Alma Yöntemleri

Kredi sicili kötü durumda olan kişiler, zamanında borçlarını ödemede belirli unsurlar; işten çıkartılma ya da finansal açıdan kötü bir durumda olma sebebiyle borçlarını ödemede güçlük yaşamış ve kredi notlarını düşürmüş olabilirler. Fakat şimdi düzenli bir gelire sahip olan ve geri ödeme gücü yerinde olan bireyler, yaygın olan bankalardan bile kredi kullanabileceklerdir. Şöyle ki, kişilerin üzerinde bulunan araçları ya da taşınmazları bankaya teminat olarak gösterildiği zaman banka, kendisini geri ödenmeyecek olan borçlara karşı koruma altına alacaktır ve bu şekilde müşterilerine güvenme durumu ortaya çıkacaktır. Kredi başvurusunda bulunan kişilerin gelirlerinin yerinde ve tatmin edici düzeyde olması, başvuruda bulunulan kredilerin de yüzlerce bin TL değerini bulmayan, kabul edilebilir tutarlar olması halinde popüler bankalardan da kredi alınabilecektir. Kredi alabilmek için banka şubeleri ziyaret edilebilir ve konu hakkında konuşulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir