Kapıda Ödeme Nedir, Kredi Kartı Evde Ödeme Avantajları

Kredi kartlarının artışı, ödeme sistemlerinde çeşitliğin artmasına ve bazı kolaylıkların hayatımıza girmesine neden oluyor. Bunlardan biri olan kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneği bir çok kişinin tercihi haline geldi.

Hizmet, mal alım ve e-ticaret sektörlerinde kullanılan kredi kartı ile kapıda ödeme sistemi, tüketiciler için avantajlı ve güvenilir bir ödeme yöntemi olarak görülüyor. Bazı firmaların bu sisteme ek olarak taksitli ödeme imkanı da veriyor.

Kredi Kartı İle Kapıda Ödeme Nedir?

Tüketicilerin, alacağı hizmetlerin veya ürünlerin karşılığındaki tutarın ödenmesini, firmanın personeli veya kargo firması aracılığıyla bulunduğu yerde ödeme yöntemine kredi kartı ile kapıda ödeme ismi verilmektedir.

Başka bir deyişle tüketici aldığı ürün veya hizmet karşılığı yapması gereken ödemeyi, ürünü veya hizmeti gördükten sonra yapabilmektedir.

Kredi kartı ile kapıda ödeme

Firmalar, satmış olduğu ürün veya vermiş oldukları hizmet karşılığında müşterilerinden alacakları tutarları taşınabilen seyyar pos cihazı sayesinde tahsil edebilmektedirler. Bazı seyyar mobil pos cihazları aynı zamanda yazar kasa görevi de görebilmekte ve bu sayede firmalar müşterilerine verdiği ürün veya hizmet karşılığında, dışarıda fiş kesme imkanı bulabilmektedirler.

Kredi Kartı İle Evde Ödeme Sisteminin Avantajları

Kredi kartı her ne kadar çok kullanılan ödeme yöntemleri arasında gelse de kullanan kişilerin kart bilgilerini internette paylaşmak istememeleri ve tam bir güven duymadıklarından farklı ödeme şekillerine yönelmelerine sebep olmaktadır. Bu durum kapıda kredi kartı ile ödeme seçeneğine yönelmelerini sağlamaktadır.

Tüketiciler güvenliğin haricinde aldıkları ürün veya hizmeti gördükten sonra ödeme yapma avantajları da bu sisteme onları yönlendirmektedir. Bu durumda taşınabilir mobil cihazlardan kredi kartı veya banka kartı ile ödeme tüketiciler için bir avantaj olmaktadır.

Yine gelen ürünün siparişlerinde belirttikleri ürün olmasının kontrolü ya da aldıkları hizmetin istedikleri düzeyde tam olarak yapılması sonucunda ödemenin tahsil edilmesi tüketiciler için bir avantaj sayılabilir. Kişilerin sipariş verdikleri ürünlerde cayma hakkı da lehlerine olan bir yön olarak gösterilebilir.

Kapıda kredi kartı ile ödeme sisteminin başka bir avantajı da alınan ürün veya hizmetin teslim edilmemesi durumunu ortadan kaldırmasıdır. Özellikle internetten ürün satışlarında tüketiciler, parasını ödedikleri ürünlerin kendilerine teslim edilmeyeceğini veya dolandırılabileceklerini düşünerek ya da daha bilindik ve güvenilir sitelere yönelmekte ya da tamamen ürünü internetten almaktan vazgeçmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir