Halkbank Memur Kredisi Başvurusu Yöntemleri, Faiz Oranları ve Kamu Kredi Hesaplama

Halkbank memur kredisi, ihtiyaç kredilerinin içinde yer alan kamu çalışanlarına özel olarak hazırlamış olduğu kredi çeşididir. Halkbank, kamu çalışanlarının bireysel ihtiyaçlarını düşünerek sunmuş olduğu memura uygun kredi ürünü hakkında ayrıntılı bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle bilmeniz gereken, Halkbank şu an memura faizsiz kredi vermemektedir. Bankalar sadece kendilerinin belirledikleri dönemlerde özel indirimler yapıp, düşük faizle müşterilerinin kredi çekmelerini sağlamaktadır.

Halkbank kamu kredisi sayesinde çalışanlar bireysel ihtiyaçları için 60 ay kadar vade seçeneğiyle 50.000 TL tutara kadar kredi çekebiliyor.

Halkbank Memur Kredisi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Halkbank kamu çalışanlarına vereceği kredi için belirli belgeleri istiyor. Bunlar;

  • TC Kimlik Numarasının yazılı olduğu Nüfus Cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport,
  • Kredi başvurusunda bulunan kamu çalışanına ait bordro,
  • Ek gelirlerle ilgili belgeler. (Örneğin faiz geliri, kira gibi)

Maaşını Halkbank şubelerinden alan memur vatandaşların gelir belgesi vermelerine gerek duyulmamaktadır.

Halkbank Memur Kredisi Başvurusu Yöntemleri, Faiz Oranları ve Kamu Kredi Hesaplama

Halkbank Memur Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Halkbankası’nın kamu çalışanlarına yönelik olarak sunduğu düşük faizli ihtiyaç kredisi, masraflı veya masrafsız olarak iki şekilde belirlenmiş. Şu an tahsis ücreti alınan krediler %1,59 faiz alınırken, tahsis ücreti alınmayan kredilerde ise faiz oranı olarak %1,64 olarak karşımıza çıkıyor.

Oranların bu güne mahsus olduğunu hatırlatarak, güncel oranlara Halkbank kamu kredisi sayfasından ulaşabileceğinizi de hatırlatalım.

Halkbank Kamu Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kamu kredisi başvurusu yapmak isteyenler için birden fazla yöntem bulunuyor. Alabileceğiniz kredi miktarının gelirinizle orantılıdır. Başvuru yapmadan önce maaşa göre kredi limiti yazımızı okuyabilirsiniz.

Şubeye gitmeden internet sitesinde bulunan formu doldurarak başvuru yapılabilir. Kredi türünü Kamu çalışanlarına özel olarak seçildikten sonra toplam tutar veya aylık ödenecek miktar seçilir. İstenilen kredi vadesi belirtildikten sonra hesapla butonuna basarak kredi detaylarına ulaşılabilir.

Diğer bir yöntem ise banka şubesine giderek müşteri temsilcisi yoluyla Halkbank kamu kredi başvurusu yapılabilir.

Dileyenler bulundukları yerden cep telefonuyla sms ile kredi başvurusu yapabilir. 3452‘ye yollayacağınız mesaja KAMU, TC Kimlik Numarası, Gelir, Alınmak İstenen Kredi Tutarı yazılması gerekir. (Her alanın arasında boşluk bırakın.) Başvuru talebiniz hemen değerlendirilecek ve olumlu olması durumunda kredi ön onay mesajı gelecektir. Yukarıda belirttiğimiz belgelerle birlikte şubeye giderek işlemler tamamlanır.

One thought on “Halkbank Memur Kredisi Başvurusu Yöntemleri, Faiz Oranları ve Kamu Kredi Hesaplama

  • Haziran 10, 2019 tarihinde, saat 9:36 am
    Permalink

    Kamuda memurum ve kredi almak istiyorum. 2550 TL maaş alıyorum. En fazla ne kadar kredi alabilirim. Halkbank olarak bana yardımcı olabilirmisiniz?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir