Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Ek Hesap (KMH Detaylı Anlatım)

Denizbank kurtaran hesap banka müşterileri acil nakit ihtiyaçlarında hemen yanında bulunuyor.

Bu yazımızda Denizbank’ın sunmuş olduğu kredi ürünlerinden biri olan kurtaran hesap hakkında detaylı bilgi vereceğiz. Nakit ihtiyacı yanında alışverişlerde ve hatta düzenli olarak ödenmesi gereken fatura, kira, kredi gibi ödemelerde hesapta para olmasa bile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank, müşterilerinin acil nakit ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaları için vadesiz hesaplarına bağlı olarak açtığı kredili mevduat hesabına (KMH) vermiş olduğu isimdir. Kurtaran hesap sayesinde Denizbank müşterileri hesaplarında para olmasa bile limit dahilinde acil nakit ihtiyaçlarını giderebilmektedirler.

Kurtaran hesap aslında istenildiği zaman kullanılabilmesi için bankanın müşterilerine tanıdığı bir kredidir. Dolayısıyla banka tarafından belirlenen bir limiti ve kullanıldığında işleyen bir faiz oranı bulunmaktadır.  Detaylı bilgi için KMH nedir yazımıza göz atabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eğer Denizbank müşterisiyseniz muhtemelen bir vadesiz hesaba sahipsinizdir. Bu mevduat hesabına bağlı bir ek hesap açmak istiyorsanız iki yönteminiz bulunuyor.

İlk olarak bir Denizbank şubesine giderek müşteri temsilcisine ek hesap açtırmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Başvuru formunu doldurarak acil durumlarda kullanabileceğiniz kurtaran hesabın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise SMS ile kurtaran hesap başvurusu yapmaktır. Cep telefonunuzda bulunan mesaj bölümüne KURTARAN boşluk TC kimlik Numaranızı yazdıktan sonra 3280’e sms atabilirsiniz.

Başvurunuz ortalama 5 dakika içerisinde sonuçlanacaktır. Sonucun olumlu olması halinde kurtaran hesap limiti mesaj olarak gelecektir. Size en yakın Denizbank şubesine üzerinde TCkimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı ile giderek ek hesabın açılışını tamamlayabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesabın Özellikleri Nelerdir?

Denizbank’ın sunmuş olduğu kredili mevduat hesabı olan kurtaran hesap sayesinde hesapta para olmadığı durumlarda banka müşterileri limit dahilinde alışveriş yapabilir, nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

İsteğe bağlı olarak kullanılan para 12 aya kadar olan taksitle geri ödenebilmektedir.

Banka üzerinden yapılan elektrik, telefon, doğalgaz, su gibi ödemeleri hesapta para olmasa bile kurtaran hesabı kullanarak ödenebilmektedir. Böylece fatura ödemeleri zamanında yapılır ve gecikme faizi uygulanmasını engellenebilir.

Denizbank banka kartıyla yapılan tüm alışverişlerde hesaba tanımlanmış olan kurtaran hesap kullanılabilir.

Kullanılan para kadarlık kısma günlük olarak faiz uygulanır. Kurtaran hesabın kullanımı için herhangi bir ücret talep edilmez. Diğer bankaların Ziraat Ek Hesap ve Vakıfbank Kredili Bankomat sayfalarında özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Denizbank Ek Hesap Limit Arttırma Nasıl Yapılır?

Ek hesap limiti size ait gelir belgesi doğrultusunda belirlenir. Fakat kurtaran hesap limiti belirlenirken başvuru sahibinin banka ile daha önceki finansal çalışmaları da etkilidir.

Limit arttırma başvurusunu şubelerden veya Denizbank telefon bankacılığını arayarak yapabilirsiniz. Genelde bankalar KMH limitini bir anda yükseltmezler. Zaman içerisinde kademeli olarak artışını sağlarlar.

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Hesaplama ve Taksitlendirme

Kredili mevduat hesaplarına bankaların uygulayabileceği en yüksek faiz oranları TCMB (Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası) tarafından belirli zamanlarda açıklanmaktadır. KMH faiz hesaplama makalemizde ayrıntılı bilgi ve güncel faiz oranlarını bulabilirsiniz.

Denizbank kurtaran hesap faiz oranı olarak %2.15 olarak belirlemiş. Bankanın resmi sitesinde bulunan komisyon ve ücretler sayfasında güncel oranları bulabilirsiniz. Bu rakama KKDF ve BSMV hariçtir. Ayrıca ay içerisinde ek hesaptan kullanılan faiz ay sonunda hesaba tahakkuk etmektedir.

Kurtaran hesabından kullanılan tutar en az 200 TL olması durumunda 3-6-9 veya 12 ay olarak taksitlendirilebilmektedir. Taksitlendirilen tutar için ayrı bir limit belirlenmez, kurtaran hesap limiti içerisinden kullanılır. Ek hesaptan kullanılan paranın taksitlendirilmesi durumunda ilk taksit bir sonraki ayın ilk son iş günü olarak kabul edilmektedir.

Denizbank KMH Kapatma Nasıl Yapılır?

Kullanmayacağını düşündüğünüz kurtaran hesabın kapatılması için size en yakın Denizbank şubesine kimliğiniz ile birlikte başvurmanız yeterli olacaktır. Şubede müşteri danışmanına talebinizi belirmeniz ve başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır.

Unutmamanız gereken şey ise kurtaran hesapta size tanımlanan limitten para kullanmadığınız takdirde, bankanız tarafından sizden hiçbir faiz alınmayacağıdır.

“Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Ek Hesap (KMH Detaylı Anlatım)” üzerine bir yorum

  1. Denizbankta 3 sene önce hesap açmıştım. Sürekli kullandığım bu hesap için 4 ay önce bankadan aradılar. Ek hesap açtık. Bazen hesabımda para olmadığı durumlar oluşabiliyor. Hemen denizbank ek hesap devreye giriyor. Faturalarım ödeniyor. Hakketten ismi gibi kurtaran bir hesap.

    Cevapla

Yorum yapın