Burgan Bank Hesap Açma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Burgan Bank hesap açma başvurusu işlemleri farklı yollardan işleyen süreçlerden oluşan adımları içerir. Burgan Bank yeni hesap açmak isteyen kişilere hesap açmaları için farklı ve alternatif yollar sunmaktadır. Hesap açma yollarından ilki, klasik olarak en uygun banka şubesine gitmektir.

Şubeye gittiğinizde ilgili kişilere talebinizi iletmeniz başvuru için yeterli olacaktır. Daha sonra kısa birkaç işlemin ardından hesabınız açılmış olur. Bir başka yol ise Dijital Hesap olarak isimlendirilen hesaba yapılabilecek başvurudur. Bunun için şubeye gitmenize gerek yoktur. İnternet üzerinden gerekli formu doldurmanız yeterlidir.

Burgan Bank Hesap Açma İşlemi İçin Gerekli Belgeler

Burgan Bank farklı hesap türleri ile müşterilerine ve yeni müşterilerine çözümler şuan bir bankadır. Bu banka üzerinde açabileceğiniz farklı hesaplarla isterseniz birikim yapabilir isterseniz de vadeli hesaplar ile yüksek faiz oranlarından faydalanıp paranızı çoğaltabilirsiniz. Burgan Bank hesap açma başvurusu işlemleri sırasında ise bireylerden bazı belgeler istemektedir. Genel anlamda Vadesiz Türk Lirası ve döviz hesapları için istenen belgeler ise şöyle listelenebilir;

  • İkameti gösteren ve en fazla üç ay içinde alınmış ikametgâh belgesi
  • Hesap açmak isteyen kişinin adına kayıtlı olan ve yine son üç ayı kapsayan elektrik, su ya da doğalgaz faturası
  • T.C. kimlik numarasının üzerinde olduğu ehliyet, pasaport ya da nüfus cüzdanı

Burganbank Hesap Açma Yaşı ve Ücretleri

Burgan Bank dileyen müşterilerini farklı özelliklere ve avantajlara sahip vadeli ya da vadesiz hesaplar açma imkânı veren bir bankadır. Hesap açma işlemleri de istenilen hesap türüne göre farklılıklar göstermektedir. Burganbank hesap açma başvurusu için ise sadece Merkezi Kayıt Kuruluşu sınırlarına giren hesaplardan hesap açma ücreti almaktadır.

Bunun dışında vadesiz ya da vadeli hesaplardan ise sadece hesap dökümlerinin posta yolu ile istenildiği durumlarda bir ücret talep etmektedir. Burgan Bank vadesiz TL ya da döviz hesabı müşterileri ilgili ekstreleri elektronik ortamda isterlerse o zaman hiçbir ücret ödemek durumunda değillerdir. Yine bu bankada hesap açabilmek için ise kişinin yasal sınır olan 18 yaşında veya bu yaştan daha büyük olması şartı vardır.

Burgan Bank Hesap Açma İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Burgan Bank bünyesinde vadeli ve vadesiz Türk Lirası ve döviz hesapları bulunmaktadır. Ayrıca yine vadesiz bir hesap türü olan Yurtdışı Eğitim Hesabı da bir başka hesap çeşididir. Ayrıca başvurusu için şubeye gitme şartı aranmayan Yüksek Faizli Dijital Mevduat Hesap da bankanın sunduğu bir başka hizmettir. Bu dijital hesap başvurusu ise bankanın internet sitesi üzerinden dakikalar içinde yapılabilmektedir. Dijital Hesap sahipleri için ise bankanın sağlamış olduğu cazip olanaklar bulunmaktadır.

Standart anlamda Burgan Bank hesap açma başvurusu sürecinde ise hesap sahibi olacak kişilerden kimlik gösterir belge ile birlikte ikamet evrakları da istenmektedir. Ve sınırlaması son üç olan herhangi bir fatura örneği de yine hesap açma işlemlerinde istenen zorunlu evraklar arasında yer almaktadır. Özel durumlarda ya da farklı özelliklere sahip hesap açılışlarında banka müşterilerden özel olarak farklı evrak ve belgelerde talep edebilir.

Yorum yapın