Borç Transferi Kredisi Nedir?

Her bankanın kendine özel fırsatlar sunduğu kredi kartları, artık hemen hemen çoğu insanda bulunuyor. Alışverişlerde, borç ve fatura ödemelerinde kullandığımız kredi kartlarının taksit seçeneğinin bulunması onları daha da çekici kılıyor. Kredi kartlarınızı kullanırken ödeme aşamasını düşünmüyoruz çoğu zaman. Ödemelerinin birbiriyle çakışmaması için farklı hesap kesim tarihleri ayarlayacaksınız fakat hangi karta, ne kadar borcunuz olduğunu hatırlamanız zor olacaktır. Ek olarak, birçok kredi kartınızın bulunması, çığ gibi büyüyen ödemelerin altında ezileceğinizin habercisidir. İşte böyle bir durumda borç transferi kredisine koşabilirsiniz.

Borç Transferi Kredisi Nedir?

Borç transferi veya kredi transferi çoğunlukla kredi kartı borçlarınızı bir ihtiyaç kredisi ile yapılandırmanız için oluşturulmuş sistemdir. Bilhassa aynı anda birçok kredi veya kredi kartı borcu olanlar ve borçlarını ödemekte zorlanan kişiler için ödemeleri kolaylaştıran bir yöntem olan borç transferi ile isterseniz borçlarınızı tek bankada da bir araya getirebilirsiniz. Borçları bir bankada bir araya getiren sistem, borçlunun borçlarını daha rahat ve düzenli ödemesine yardımcı olur. Diğer bankalara olan borçları kapatıp tek çatı altında toplayarak kişiye uzun dönemde düzenli bir ödeme planı sunar.

Borç Transferi Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borç transfer kredisinde öncelikle bilmeniz gereken her kredi borcunun transfer kapsamına girmediğidir. Borç transfer kredisi genel olarak kredi kartı borçlarını kapsar fakat ihtiyaç kredileri de dâhil edilebilir. Diğer bir durum ise borcun bir kısmı değil tamamı transfer kredisi veren bankaya devredilmesidir. Çünkü borcun tamamının devredilmesi sayesinde diğer bankalara olan borçlar kapanıp tek çatı altında toplanabilir. Transfer sırasında bankalar arasında yapılan para gönderimi yanı EFT işlemlerinde ücret alınmadığı da borçlu tarafından bilinmelidir. Kredi kartı borçlarında ise kredi borçlarından farklı olarak borçlu kişinin bankayı araması gerekmektedir.

Borç Transferi Kredisi Veren Bankalar

ING Bank, Finansbank, TEB, Garanti, İş Bankası, Vakıfbank ve Akbank gibi bankalar size bu konuda farklı fırsatlar sunuyor.

Borç Transferi Kredisi İçin Gerekli Şartlar

Borç transfer kredileri, diğer bilinen nakit kredi veya ihtiyaç kredisi olarak da geçen kredilerle temelde aynı özelliklere sahiptir. Standart bir ihtiyaç kredisi formu için gereken başvuru formu, kimlik belgesi fotokopisi, ikametgâh ve sahip olunan geliri destekleyen bir belge istenir. Borç transferi kredilerinde diğer kredilere göre ek olarak, başvuru sahibi tarafından alınacak krediyle kapatılması planlanan borçların detayı da istenir.

Borç Transferi Kredisi Nedir

Garanti Bankası Borç Transferi Kredisi

%2.57 faiz oranı (Faizler, dönemsel olarak değişim göstermektedir. Mevcut kredi faiz oranlarını “Kredi hesaplama” alanları ya da kredi tablolarından takip edebilirsiniz.) Borç Transfer Kredisi veren Garanti Bankası, Kampanya kapsamında minimum 3 ay, maksimum 36 ay vadeye kadar müşterilerine veya başka bankadan borçlarını taşıyacak olan kişilere kolaylık sağlıyor. Gerekli koşulları karşıladıktan sonra dilerseniz 3 ay sonra ödemeye başlayabilir, ödeme planıyla ilgili değişiklik yapabilirsiniz.

Akbank Borç Transferi Kredisi

Kampanya kapsamında 8-12​ ay arası taksit seçenekleriyle ile yapacağınız 20.000 TL’ye kadar Borç Transferleri için %2,25​ faiz uygulanır. Taksitli Borç Transferi işlemlerinde ücret alınmamaktadır. Kullanılabilir limitiniz dâhilinde en az 200 TL, en fazla 20.000 TL borç tutarı transfer edilebilir. Aylık taksit tutarı kredi kartı ile yapılan diğer harcamalar gibi, her ay hesap kesim tarihinizde ekstrenize yansıtılır. Taksitlerinizi her ay ekstrede belirtilen son ödeme tarihine kadar ödeyebilirsiniz. Taksitli Borç Transferi yapılan tutarın faiz dahil toplamı kullanılabilir kart limitini aşmamalıdır.

2 thoughts on “Borç Transferi Kredisi Nedir?

 • Temmuz 3, 2019 tarihinde, saat 8:56 am
  Permalink

  Sanırım buradaki rakamlar güncel rakamlar değil. Tüm borçlarımı kapatmak için bankaya borç kapatma kredisi başvurusunda bulundum. Bana çıkardıkları faiz oranı biraz daha düşüktü. Neyseki limitim yetti tüm borçlarımı bankaya transfer edebildim.

  Yanıtla
 • Aralık 6, 2019 tarihinde, saat 9:41 am
  Permalink

  İyi günler ben kırk binlira kadar çekmek istiyorum bütün borçlarımı ödemek istiyorum ve tep bankasında kıredilerimi kapatıp bir kredim olsun istiyorum yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir